Tribunals juny-juliol 2017

Aquests són els tribunals encarregats d'avaluar els TFG el juny-juliol del 2017. A sota de cada tribunal hi ha indicat els TFGs que avaluaran. Així que se sàpiga l'hora i aula de presentació es notificarà en aquest web.

Tribunal 1

Data, hora i lloc de presentació: dimecres 28 de juny de 9h a 12h30, aula B6.

  • President: Sergio Sayago
  • Secretari: Brais Cancela
  • Vocal: Mireia Ribera
  • Suplent: Santi Seguí
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
09:00 Pol Garcia Arenas Aplicació multiplataforma per a la detecció de logos Brais Cancela
09:45 Marc González Detección de logos en imágenes mediante Redes Convolucionales Brais Cancela
10:30 Iustin Gheorghe Analysis study of a Content Management System and the creation of an application based on Content Management Sergio Sayago
11:15 Jonattan Nieto Modelo de Arquitectura de Software para Aplicaciones iOS basado en Clean Architecture Sergio Sayago

Tribunal 2

Data, hora i lloc de presentació: dijous 29 de juny de 9h a 12h30, aula B1.

  • President: Santi Seguí
  • Secretari: Guillem Pascual
  • Vocal: Guillem Palomar
  • Suplent: Gabriel de Olveira
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
09:00 Carlos Arenas Ferriz Slash and Pair Móvil: Arquitectura de una aplicación Web Guillem Palomar
09:45 Victor Fernandez Coderch Slash and Pair Desktop: seguridad de una aplicación web Guillem Palomar
10:30 Carlos Pons Gomila Machine Learning per a l'anàlisi i classificació de sentiments Guillem Pascual

Tribunal 3

Data, hora i lloc de presentació: dilluns 3 de juliol de 9h a 12h, aula T2.

  • President: Jordi Vitrià
  • Secretari: Lluís Garrido
  • Vocal: Mariella Dimiccoli
  • Suplent: Sergio Sayago
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
09:00 Alvaro Ortega Ortega Neo4J use cases and comparison with traditional technologies Gabriel de Oliveira
09:45 Jesus Juan San Martin Cryptocurrencies Gonzalo Vigo
10:30 Michael Ragel Fernandez Sistema automàtic de correcció de programes. El client: un plugin de Moodle Lluís Garrido - Pablo Martinez

Tribunal 4

Data, hora i lloc de presentació: dimecres 5 de juliol de 15h a 18h, aula S3.

  • President: Simone Balocco
  • Secretari: Beatriz Remeseiro
  • Vocal: Pablo Laiz
  • Suplent: Maria Salamó
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
15:00 Oleksandr Danylenko Simple Space:2D game design and development Beatriz Remeseiro
15:45 Fernando Moral Algaba Redes completamente convolucionales en la segmentación de lesiones melanocíticas Simone Balocco
16:30 Pau Ortega Garcia Image stitching, color correction and superresolution of a video sequence for dermatological analysis Simone Balocco
17:15 Alex Rogriguez Yarza Diseño de una arquitectura Serverless para el procesamiento de imágenes Simone Balocco

Tribunal 5

Data, hora i lloc de presentació: dijous 29 de juny de 10h a 13h30, aula IA.

  • President: Anna Puig Puig
  • Secretari: Maria Salamó
  • Vocal: Maite Lopez
  • Suplent: Imma Rodriguez
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
10:00 Sergi Barrera Company Aplicació web per al seguiment i planificació de tècnics informàtics Anna Puig
10:45 Violeta Garcia Villa WorldEditor para Fracsland Anna Puig
11:30 Raul Perez Delgado Shading Analysis on Unity3D Anna Puig
12:15 Nicolas Pascual Miralles Desenvolupament de l'aplicació mòbil Kangapp Maria Salamó

Tribunal 6

Data, hora i lloc de presentació: dimarts 27 de juny de 15h a 18h, aula T2.

  • President: Eloi Puertas
  • Secretari: Christos Verikoukis
  • Vocal: Pedro Herruzo
  • Suplent: Pablo Laiz
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
15:00 Antonio Zamora Implementación de una plataforma experimental para el modelado y análisis de datos del IoT en el borde de la red Christos Verikoukis
15:45 Nicolas Forteza Ocaña App mòbil per a la realització de tests psicològics a infants Eloi Puertas
16:30 David Jorquera Abellan APP Rheometer Eloi Puertas
17:15 Christian Soler Table tennis ball tracking and bounce calculation using OpenCV Eloi Puertas

Tribunal 7

Data, hora i lloc de presentació: dimecres 28 de juny de 10h a 13h, aula B3.

  • President: Inma Rodriguez
  • Secretari: Maite Lopez
  • Vocal: Jose Bosch
  • Suplent: Mariella Dimicolli
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
10:00 Iñaki Fernandez Palomo Desarrollo de videojuegos con LIBGDX Inma Rodriguez
10:45 Karen Samsó Muñoz Design, implementation and evaluation of a gamified digital Cultural Probe in the context of energy consumption. Inma Rodriguez
11:30 Larry Cárdenas Zavaleta Control de una casa domótica via WebService Jose Bosch
12:15 Edward Osorio Crispin Co-gobierna: Aplicación de participación ciudadana desarrollada en AngularJS Maite Lopez

Tribunal 8

Data, hora i lloc de presentació: dimecres 28 de juny de 15h a 18h, aula B2.

  • President: Petia Radeva
  • Secretari: Mariella Dimiccoli
  • Vocal: Nuria Pujol
  • Suplent: Pablo Martinez
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
15:00 Stefan Rolf Lönn Personal Photo Organisation Mariella Dimiccoli
15:45 Joan Benito Martinez Tratamiento de imágenes acuáticas para el estudio del fondo marino Nuria Pujol
16:30 Adrian Dueñas Pelaez Egocentric Rich Image Detection in a Serious Game for Alzheimer’s Patients Petia Radeva
17:15 Juan Luis Soriano EatLog: un asistente digital personal para asistir a mejorar los hábitos saludables Petia Radeva

Tribunal 9

Data, hora i lloc de presentació: dimecres 28 de juny de 9h a 12h, aula T2.

  • President: Lluís Garrido
  • Secretari: Francesc Dantí
  • Vocal: Sergio Escalera
  • Suplent: Pedro Herruzo
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
09:00 Marc Perez Quintana Deep Learning for Non-verbal Personality Analysis Sergio Escalera
09:45 Joan Bruguera Mico Online Advertisement blocker detection: A look at the state of the art for counter-detection and a proof-of-concept for new approaches Lluís Garrido
10:30 Gerard Rodriguez Sánchez Articulated pose estimation using joint probability images Lluís Garrido

Tribunal 10

Data, hora i lloc de presentació: dijous 29 de juny de 9h a 12h30, aula T2.

  • President: Laura Igual
  • Secretari: Jordi Vitrià
  • Vocal: Pablo Almajano
  • Suplent: Brais Cancela
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
09:00 Marc Romani Rodes How hard is Augmented Reality? Jordi Vitrià
09:45 Marc Beltran Study of Reconstruction ICA for feature extraction in images and signals Laura Igual
10:30 Sergi Renom Guia web per a l’ús de medicaments en insuficiència renal: gestió de la base de dades Laura Igual
11:15 Andres Vara Serrano Predicción de visitas mediante geolocalización a través de dispositivos móviles Pablo Almajano

Tribunal 11

Data, hora i lloc de presentació: dilluns 3 de juliol, de 9h a 13h, seminari 324, departament d'Electrònica, Facultat de Física (Planta 3, part nova).

  • President: Manel Lopez
  • Secretari: Aleix Garcia Miquel
  • Vocal: Daniel Prades
  • Suplent: Jose Bosch
Hora Nom estudiant Títol Tutor/a
09:00 Marc Casillas Sunyé Desarrollo de una plataforma web para un sistema RTLS basado en RFID en entorno hospitalario Aleix Garcia Miquel
09:45 Josu Pastor Almor ARC: an Alexa based suite of skills for Residential Care services Daniel Prades
10:30 Jordi Torres Salido Diseño y desarrollo de un simulador híbrido (real - virtual) orientado a redes de sensores inalámbricas Manel Lopez
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License